خدمات و نصب شوفاژ و پکیج هوشمند

خدمات و نصب شوفاژ و پکیج هوشمند

استفاده از شوفاژ و پکیج هوشمند کارآمدترین راه برای کنترل کامل گرمایش مرکزی خانه و صورت‌حساب‌های انرژی است. این سیستم به شما امکان می‌دهد در هر مکانی به گرمایش خانه خود نظارت کنید و ساختمان را تنها در زمان مورد نیاز گرم کنید، نه اینکه انرژی بی‌مورد هدر رود.

نصب سیستم‌های گرمایش هوشمند با اتصال به یک برنامه در تلفن هوشمند، به شما امکان می‌دهند تا برنامه‌هایی را برای گرمایش ساختمان ایجاد کنید و با توجه به برنامه‌های تعریف شده در آن این امکان را فراهم می‌کنند که گرمایش هر اتاق را به صورت دستی کنترل کنید.

شوفاژ و پکیج هوشمند چیست؟

یک سیستم گرمایش هوشمند می‌تواند به اندازه‌ای که شما انتخاب می‌کنید (یا بودجه شما اجازه می‌دهد) فشرده یا گسترده باشد. این سیستم می‌تواند از یک هاب ترموستات هوشمند و تعدادی شیر رادیاتور تشکیل شود.

شما می‌توانید فقط یک ترموستات هوشمند داشته باشید، یا تعداد زیادی از آنها را بر هر دستگاه متصل کنید. از آنجایی که همه چیز به وای فای خانه متصل است، بسیاری از سیستم‌ها حتی می‌توانند به صورت صوتی کنترل شوند. بنابراین می‌توانید گرمایش خود را بدون بلند شدن از روی مبل و تنها با گفتن چند جمله تنظیم کنید.

پکیج‌ها نیز از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی جایگزین موتورخانه‌ها می‌باشند. اندازه این دستگاه‌ها مانند یک کابینت معمولی است و معمولاً در فضای آشپزخانه و روی دیوار نصب می‌شوند. در گذشته مشکلاتی از قبیل مصرف بالای سوخت و برق، فضای بزرگ موتورخانه‌ها و هزینه‌های گزاف راه‌اندازی و تعمیر موتورخانه‌ها سبب آزار ساکنین یک ساختمان می‌شد. اما امروزه با پیدایش پکیج و شوفاژ هوشمند، هر واحد سیستم پکیچ مخصوص به خود را دارد، بنابراین خرابی یک پکیج بقیه افراد ساختمان را درگیر نمی‌کند.

ترموستات هوشمند چیست؟

ترموستات هوشمند نباید با کنتورهای هوشمند اشتباه گرفته شود که میزان مصرف انرژی شما را نشان می‌دهد، ترموستات هوشمند نسخه بسیار هوشمندانه ترموستات گرمایش مرکزی استاندارد است.

سیستم‌های گرمایش هوشمند معمولاً از دو دستگاه تشکیل شده‌اند. جزء اصلی یک رله سیمی است که به دیگ و یک هاب کنترل متصل می‌شود. این قطعه دارای نمایشگری است که دمای اتاق را نشان می‌دهد. این دستگاه از طریق WiFi به سیستم متصل شده و امکان کنترل هوشمند گرمایش از طریق یک اپلیکیشن را برای ما میسر می‌کند.

علاوه بر تنظیم دمای اتاق، می‌توانید آن را طوری برنامه‌ریزی کنید که وقتی نزدیک خانه هستید گرمایش را روشن کند. این کار را با ردیابی مکان تلفن شما انجام می‌شود. برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، می‌توانید زمانی که در تعطیلات هستید، آن را از فاصله دور خاموش کنید و قبل از بازگشت به خانه، در مسیر روشن کنید تا زمانی که به خانه می‌رسید، فضای گرمی داشته باشید.

مزایای استفاده از شوفاژ و پکیج هوشمند

– افزایش رفاه ساکنین

– کاهش استهلاک تجهیزات موتورخانه به دلیل کارکرد کمتر

– کاهش مصرف سوخت

– امکان تعریف برنامه‌های مختلف به خصوص برای ساختمان‌های اداری

– مقابله با یخ‌بندان در ساعات غیرکاری

– امکان کنترل و نظارت از راه دور

– امکان کنترل چندین دیگ به‌صورت متناوب برای ساختمان‌های بزرگ و صنعتی

– نصب سریع و آسان

– امکان اتصال به شبکه بلوتوث و وای‌فای و کنترل موتورخانه توسط پیامک

ناگفته نماند در صورتی که پکیج و شوفاژ هوشمند به صورت دوره‌ای سرویس شود و نصب و راه‌اندازی آن به صورت اصولی انجام بگیرد، خرابی در آن به ندرت مشاهده می‌شود. می‌توان گفت که نصب و راه‌اندازی شوفاژ و پکیج هوشمند جزء ساده‌ترین راه‌های هوشمند سازی ساختمان است. همچنین از پکیج زمینی دوگانه سوز و یا انواع سه‌گانه آنها می‌توان در محیط‌های صنعتی به عنوان جایگزین مناسبی برای موتورخانه‌ها استفاده کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.