نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

خدمات نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته توسط کارشناسان شرکت نیتا و با استفاده از بهترین برند این محصولات انجام می‌گیرد. برای مشاوره جهت خرید و پشتیبانی انواع دوربین مداربسته در تهران و شهرستان‌ها می‌توانید با شماره 02166913864 تماس حاصل فرمایید. تمامی دوربین‌های مداربسته، قابلیت کنترل از راه دور به وسیله برنامه‌های نصب شده روی گوشی تلفن همراه را دارند.

دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین مدار بسته یا (Closed Circuit Television) که به اختصار CCTV خوانده می‌شود یک دستگاه الکترونیکی است که به منظور نظارت و ضبط تصاویر در فضاهای عمومی و خصوصی استفاده می‌شود. این دوربین‌ها در ساختمان‌ها، مراکز خرید، فروشگاه‌ها، پارکینگ‌ها، بانک‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و فرودگاه‌ها نصب می‌شوند.
دوربین‌های مدار بسته به دو دسته تقسیم می‌شوند: دوربین‌های آنالوگ و دوربین‌های دیجیتال. دوربین‌های آنالوگ با استفاده از کابل‌های کواکسیال تصاویر را به مانیتور یا DVR منتقل می‌کنند. در حالی که دوربین‌های دیجیتال با استفاده از شبکه‌های LAN ،WAN یا اینترنت تصاویر را به DVR یا NVR (Network Video Recorder) منتقل می‌کنند.

اجزای دوربین مدار بسته

عناصر اصلی یک سیستم دوربین مداربسته عبارتند از:

  • دوربین‌ها
  • لنزها
  • نصب و پوشش
  • رسانه‌های ارتباطی مانند کابل.
  • منبع تغذیه و کابل برق
  • سوئیچینگ و همگام سازی
  • مانیتورها
  • دستگاه‌های ضبط ویدئو

نصب انواع دوربین مدار بسته

دوربین‌های مدار بسته با توجه به نوع لنز، دید در شب، کیفیت تصویر و قابلیت‌های دیگر، به چندین نوع تقسیم و توسط کارشناس مجرب نصب و راه اندازی می‌شوند. برخی از انواع دوربین‌های مدار بسته عبارت‌اند از:
1- دوربین‌های مدار بسته بولت: این دوربین‌ها به صورت عمودی نصب می‌شوند و برای نظارت بر فضاهای بیرونی مانند پارکینگ‌ها و ورودی‌ها مناسب هستند.
2- دوربین‌های دام: این دوربین‌ها به صورت کروی طراحی شده‌اند و برای نظارت بر فضاهای داخلی مانند سالن‌ها و اتاق‌ها مناسبند.
3- دوربین‌های PTZ: این دوربین‌ها قابلیت چرخش، تمرکز و بزرگنمایی را دارند و در فضاهای گسترده مانند فرودگاه‌ها و پارک‌های صنعتی استفاده می‌شوند.
4- دوربین‌های تحت شبکه: این دوربین‌ها با استفاده از شبکه‌های LAN، WAN یا اینترنت به NVR وصل می‌شوند و برای نظارت بر فضاهای گسترده و امنیتی مناسب هستند.
5- دوربین‌های تحت شبکه: این دوربین‌ها برای نظارت بر فضاهایی با نور کم و شرایط نوری دشوار کاربرد دارند.

در کل، دوربین‌های مدار بسته به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل نظارت و امنیت در جامعه مدرن استفاده می‌شوند و با پیشرفت فناوری، بهبود کیفیت تصویر و قابلیت‌های جدیدی را در بر دارند.

مزایای دوربین مدار بسته

افزایش امنیت: دوربین‌های مدار بسته به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل نظارت و امنیت در جامعه مدرن استفاده می‌شوند و باعث افزایش امنیت در فضاهای عمومی و خصوصی خواهند شد.

کاهش جرائم: حضور دوربین‌های مدار بسته باعث کاهش جرائم مانند سرقت، تخریب و تخلفات دیگر می‌شود، زیرا افراد با انجام این اعمال، خود را در معرض شناسایی قرار می‌دهند.

ضبط تصاویر: دوربین‌های مدار بسته تصاویر را ضبط می‌کنند که در صورت نیاز به تحلیل و استفاده بعدی در دادگاه یا برای شناسایی متخلفین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیریت دوربین‌ها: دوربین‌های مدار بسته به عنوان یک ابزار کنترل در فضاهای محدود، مانند ساختمان‌ها و ادارات، استفاده می‌شوند.

کنترل از راه دور: کنترل از راه دور دوربین‌های مدار بسته به وسیله نرم‌افزارهای مخصوص نصب شده روی گوشی تلفن همراه، امکان‌پذیر است.

اطلاعات بیشتر: با استفاده از دوربین‌های مدار بسته، می‌توان به اطلاعات بیشتری درباره فضاهای عمومی و خصوصی دسترسی پیدا کرد و از آن‌ها برای بهبود نظارت و مدیریت استفاده کرد.

افزایش بهره‌وری: حضور دوربین‌های مدار بسته باعث افزایش بهره‌وری در سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود، زیرا افراد سرعت و کارآیی خود را افزایش می‌دهند.

مشاوره و خدمات دوربین مدار بسته

برای دریافت خدمات بهتر، می‌توانید از شرکت‌های پیمانکاری برق ساختمان که در این زمینه تخصص لازم را دارند، بهره‌مند شوید. در صورت نیاز برای مشاوره جهت خرید و پشتیبانی رایگان شرکت نیتا صنعت هوشمند با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:

شرکت نیتا صنعت هوشمند:

021-91306069

021-66920096

021-46148715

021-55106339

0919-2759951

پشتیبانی:

0912-2544937 (مهندس دهقانیان)

0936-5954700 (مهندس امینی)

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.