نصب و راه اندازی شبکه بی سیم و با سیم

نصب و راه اندازی شبکه بی سیم و با سیم

شرکت نیتا صنعت هوشمند در زمینه نصب،سیم کشی، راه اندازی و ایجاد شبکه بی سیم (رادیویی، وای فای، وایرلس با اکسس پوینت (AP))، شبکه با سیم و شبکه های درون سازمانی فعالیت دارد. اگر به دنبال چنین خدماتی هستید می‌توانید از مشاوره با کارشناسان ما به صورت رایگان استفاده کنید و استعلام قیمت بگیرید. در ادامه برای آشنایی بیشتر با شبکه بی سیم و با سیم همراه ما باشید.

شبکه بی‌سیم چیست؟

در دنیای مدرن شبکه‌های بی‌سیم و باسیم به یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی تبدیل شده‌اند. این شبکه‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا اطلاعات را با سرعت بالا منتقل و به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در این شبکه برای انتقال داده‌ها از امواج رادیویی استفاده می‌شود و نیازی به کابل‌های فیزیکی نیست. در حال حاضر شبکه‌های بی‌سیم در بسیاری از محصولات الکترونیکی مانند تبلت، مودم، تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت و دستگاه‌های دیجیتالی دیگر استفاده می‌شوند.

انواع شبکه بی سیم

چهار نوع شبکه بی‌سیم وجود دارد: شبکه‌های شخصی بی‌سیم، شبکه‌های محلی بی‌سیم، شبکه‌های شهری بی‌سیم و شبکه‌های گسترده بی‌سیم هر کدام عملکرد خاص خود را دارند.

مزایای شبکه بی‌سیم

1- قابلیت حرکت: با استفاده از شبکه بی‌سیم، کاربران می‌توانند در هر مکانی که بخواهند به اینترنت دسترسی داشته باشند.

2- کاربر پسند: شبکه‌ بی‌سیم به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از گوشی هوشمند یا تبلت خود به اینترنت دسترسی داشته و از خدمات آن استفاده کنند.

3- امنیت: با استفاده از شبکه بی‌سیم کاربران می‌توانند به صورت امن به اینترنت دسترسی داشته باشند. و با استفاده از رمزنگاری، از دسترسی غیرمجاز به داده‌های خود جلوگیری کنند.

معایب

1- محدودیت سرعت: شبکه‌های بی‌سیم در برخی موارد محدودیت سرعت دارند.

2- تداخل: تداخل با سایر شبکه‌های بی‌سیم ممکن است باعث کاهش سرعت و کیفیت ارتباط شود.

3- قابل حمل نبودن: بعضی از دستگاه‌های بی‌سیم به شارژ و یا استفاده از باتری نیاز دارند. و این موضوع ممکن است برای افراد مشکلاتی ایجاد نماید.

شبکه باسیم چیست؟

این شبکه با استفاده از کابل‌های فیزیکی داده‌ها را منتقل می‌کند. شبکه باسیم در محصولات الکترونیکی مانند کامپیوتر، تلفن ثابت و دستگاه‌های دیجیتالی کاربرد دارد.

انواع شبکه های سیمی

امروزه سه نوع شبکه سیمی وجود دارد: فیبر نوری، کواکسیال و جفت به هم تابیده.

مزایا

1- سرعت بالا: سرعت دسترسی به اینترنت در شبکه باسیم بالاتر از شبکه بی سیم است.

2- پایداری: شبکه باسیم به کاربران این امکان را می‌دهد که به صورت پایدار به اینترنت دسترسی داشته باشند.

3- کیفیت: شبکه باسیم به کاربران این امکان را می‌دهد که با کیفیت بالا به اینترنت دسترسی داشته باشند.

معایب

1- محدودیت حرکت: با استفاده از شبکه باسیم، کاربران محدود به یک مکان خاص هستند. این موضوع ممکن است در برخی موارد باعث ایجاد مشکل شود.

2- قابل حمل نبودن: در برخی موارد، دستگاه‌های باسیم نیاز به نصب و راه‌اندازی دارند.

3- هزینه: استفاده از شبکه باسیم هزینه بالایی دارد.

در نهایت، استفاده از شبکه‌های بی‌سیم و باسیم به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر کدام از این شبکه‌ها مزایا و معایب خود را دارند و باید با توجه به نیاز کاربران، انتخاب شوند. با توجه به تحولات جدید در فناوری، شبکه‌های بی‌سیم در آینده به دلیل قابلیت حرکت و کاربر پسند بودن، بسیار پرطرفدار خواهند بود.

مشاوره و خدمات راه اندازی شبکه بی سیم و با سیم

جهت دریافت خدمات راه اندازی شبکه و سیم کشی، توصیه می‌شود از شرکت‌های پیمانکاری برق ساختمان که در این زمینه فعالیت دارند، بهره‌مند شوید. شما می‌توانید برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان شرکت نیتا صنعت هوشمند با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:

شرکت نیتاصنعت هوشمند:

021-91306069

021-46148715

021-55106339

021-66920096

0919-2759951

پشتیبانی:

0912-2544937 (مهندس دهقانیان)

0936-5954700 (مهندس امینی)

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.