برقکار ساختمان

برقکار ساختمان

برقکار ساختمان شخصی است حقیقی که در زمینه اجرای برق ساختمان، نصب تجهیزات برقی، سرویس و نگهداری سیستم‌های برقی ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری فعالیت می‌کند و در این رابطه دوره‌های فنی و حرفه‌ای را گذرانده و دارای مدرک معتبر می‌باشد. برقکار به صورت مستقل و یا به شکل قراردادی و استخدامی با شرکت‌های پیمانکار برق کار می‌کند.

برقکار ساختمان | نصب پریز

وظایف برقکار ساختمان

مواردی که در محدوده وظایف برقکار ساختمان می‌باشد عبارتند از:

سیم‌کشی‌ برق ساختمان: مواردی همچون لوله کشی، سیم کشی و نصب کلیدها، پریزها، فیوزها، روشنایی‌ها و تابلوهای برق مططابق با مبحث 13 سازمان نظرم مهندسی ساختمان

برقکار ساختمان | لوله کشی برق

– نصب و راه‌اندازی تجهیزات برقی: نصب تابلو برق و کلید مینیاتوری، نصب کلید و پریز، انواع چراغ‌ و لوسترها، سیستم‌های دزدگیر و سایر تجهیزات برقی.

– تعمیر و نگهداری سیستم‌های برقی: بررسی و عیب‌یابی سیستم‌های برقی، تعویض قطعات معیوب و انجام تعمیرات لازم.

تعویض و عیب یابی تأسیسات برقی

– عیب‌یابی و رفع مشکلات سیستم‌های برقی: بررسی مدارهای برقی، تشخیص علت خرابی و رفع مشکل.

برقکار ساختمان باید با اصول و قوانین برق‌کاری آشنایی کامل داشته باشد و مهارت‌های لازم در زمینه سیم‌کشی، نصب تجهیزات برقی و عیب‌یابی را بداند. همچنین باید از ایمنی کار در محیط‌های برقی آگاه بوده و از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کند. موارد ذکر شده مربوط به مباحث 12 و 13 مقررات ملی ساختمان می‌باشد که برقکار باید اشراف کامل در این زمینه داشته باشد تا در صورت مواجه با ناظرین سازمان نظام مهندسی بتواند تاییده کار خود را دریافت نمایید.

برقکار ساختمان می‌تواند به صورت مستقل یا در قالب یک شرکت یا سازمان مشغول به کار شود. همچنین می‌تواند به صورت پروژه‌ای یا به صورت قراردادی کار کند.

لوله کشی برق

برق‌کاری ساختمان از صفر تا صد

سیم‌کشی ساختمان یک مهارت تخصصی و علمی می‌باشد که امروزه با رشد ساخت و ساز در شهرها، بازار خوبی پیدا کرده است. درآمد برقکار ساختمان در صورتی بالا خواهد بود که فرد تسلط کامل به انجام تمام کارهای جزئی مرتبط با سیم‌کشی ساختمان داشته باشد و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد. برقکار برای سیم‌کشی ساختمان باید اصولی را بداند:

  • مقدار فاصله استاندار بین پریزها و چراغهای روشنایی
  • نحوه لوله‌گذاری برق ساختمان
  • استاندارد کابل‌های برق برای مصارف روشنایی و پریزها
  • نحوه نقشه‌خوانی برق ساختمان
  • برقکار سیار

سیم کشی ساختمان

برقکار ساختمان سیار

برقکار سیار فردی است که با تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز کار سیم‌کشی به ساختمان‌ها مراجعه کرده و کارهای مرتبط با سیم‌کشی را به انجام می‌رساند. این افراد معمولاً به صورت مستقل کار کرده و به وسیله تلفن با مشتریان خود در ارتباط هستند.

برقکار سیار آزادی و استقلال عمل بیشتری در انجام کارها دارد و کارها را بر اساس علایق خود انتخاب می‌کند. اما تعدادی از این افراد نیز به شرکت‌های معتبر وابسته هستند، به این ترتیب شرکت ضمانت کار و پشتیبانی از خدمات را به عهده می‌گیرد.

خدمات برقکاری ساختمان

برقکاری ساختمان کاری پیچیده و حساس است و همانطور که اشاره شد، برقکار باید مهارت کافی در این زمینه را داشته باشد. هرگونه خطا یا اشتباه از جانب برقکار می‌تواند سبب بروز خسارات مالی و جانی برای مالک شود. بنابراین کارهای مرتبط با برق ساختمان هرچند هم که کوچک و جزئی باشند، باید توسط متخصص انجام بگیرند. نصب آیفون، لوستر، کلید و پریز جدید، سیم‌کشی مجدد در بخشی از ساختمان و … همه کارهایی است که شاید خیلی جزئی به نظر برسند؛ در صورتی که اگر توسط یک متخصص انجام نشوند، می‌توانند فاجعه به بار بیاورند.

شرکت نیتا صنعت هوشمند با کادری مجرب و برقکار ماهر آماده ارائه انواع خدمات برقکاری ساختمان است. در صورتی که نیاز به برقکار سیار دارید می‌توانید از طریق شماره‌های زیر با این شرکت در تماس باشید:

4700 595 0936

66920096 -021

نمونه کارهای انجام شده توسط نیتا صنعت

برقکار ساختمان

 

برقکار ساختمان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.